Dlaczego Drupal?

Drupal to system zarządzania treścią a system zarządzania treścią to w dużym skrócie oprogramowanie, które umożliwia względnie łatwe i wygodne dodawanie treści na stronę internetową, elimując konieczność posiadania technicznej wiedzy do administrowania, nawet bardzo skomplikowanymi stronami. Jest ono więc przydatne przede wszystkim na stronach, na których treść jest co jakiś czas aktualizowana i na dłuższą metę znacznie ułatwia obsługę strony oraz zmniejsza jej koszty.

To co wyróżnia Drupala od innych systemów tego rodzaju to:

 • Przede wszystkim legendarna elastyczność, dzięki której technika nie jest przeszkodą dla wyobraźni,
 • Stronę robi się zaczynając od bardzo małych elementów, co wręcz wymusza na programiście indywidualne podejście do projektu,
 • Strona na Drupalu jest trudniejsza do zrobienia w porównaniu z innymi systemami, ale łatwiejsza w obsłudze, właśnie dzięki indywidualnemu podejściu prezentuje się użytkownikowi tylko to co jest potrzebne i istotne, a dodatkowe możliwości można łatwo dodać.
 • Przez to, że stworzenie nawet prostej strony na Drupalu wymaga znacznie większej wiedzy i dedykacji, jest mniejsza szansa na trafienie na oszusta, który stworzy byle co - Drupala albo się umie, albo nie, tu bardzo trudno jest udawać umiejętności,
 • To jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, co gwarantuje dostęp do wielu fachowców, którzy będą mogli w razie potrzeby przejąć opiekę nad stroną i wyposażyć ją w nowe funkcjonalności. Oferuję Drupala bo nie chcę uzależniać od siebie klienta, ale dać mu wolność wybrania kogoś innego, jeżeli nie sprostam jego oczekiwaniom przy obsłudze strony i realizacji jego ambicji,
 • Nie tylko Drupal jest darmowy, ale i cały ekosystem modułów i funkcjonalności, które są dla niego dostępne, dzięki czemu umiejętny programista, który potrafi wydajnie pracować, nie musi wydawać pieniędzy na dodatkowe licencje i może zaoferować swoje wysokie umiejętności po wciąż atrakcyjnej cenie, a umiejętności te nabierają znaczenia w sytuacji kiedy mamy bardzo precyzyjne potrzeby,
 • Jeżeli połączy się umiejętnego programistę, z elastycznością i potęgą Drupala, niewiele jest rzeczy, których nie da się osiągnąć. Powiedzmy, że Drupal jest systemem wybranym do napędzenia strony internetowej naszej firmy:
  • Powiedzmy, że z czasem chcielibyśmy otworzyć sklepik firmowy - można zatrudnić osobę do zrobienia całkowicie nowego projektu, albo można użyć potęgi, która drzemie pod maską i dodać sklep jako element naszej obecnej strony, co będzie wygodne w obsłudze, tańsze w realizacji i zwiększy wrażenie jakie będzie robiła strona, ponieważ wzrośnie integralność treści prezentowanych przez firmę.
  • Powiedzmy, że mając stronę napędzaną Drupalem nagle chcielibyśmy mieć sposób wchodzenia w interakcje z klientami, na przykład posiadając firmę szkoleniową, chcielibyśmy dać naszym klientom możliwość rejestrowania się na zajęcia, żebyśmy wiedzieli ilu osób się spodziewać - i znowu potęga drzemiąca pod maską umożliwia przez biegłego programistę dodanie do już istniejącej strony - nowego elementu, w cenie o tyle niższej o ile Drupal mu ułatwił zadanie.
 • whitehouse.gov jest napędzane Drupalem ;) .

Z powyższych powodów i nie tylko, jest to system zarządzania treścią mojego wyboru i mojej inwestycji czasu i wysiłku, i dlatego też zapraszam do kontaktu. :)